ENGLISH VERSION

Veslování nanečisto

začátek akce

27.4.2016 10:00

předpokládaná délka

3 hodiny

uzávěrka přihlášek

volně přístupné bez přihlášky

místo konání

Venkovní hřiště v areálu TJ Slavia (detaily níže)

jméno garanta

Mgr. Michal Zámečník

E-mail na garanta

michal.zamecnik@uhk.cz

Telefon na garanta

+420605207827

startovné

bez startovného

"mokrá" varianta

V případě deštivého počasí budou veslařské trenažery umístěny v hale TJ Slavia.

poznámka

Jedná se o nabídku vyzkoušení si veslování na trenažerech. Po základní isntruktáži a rozcvičení je možné si vyzkoušet veslařský závod na 200 m (na standardních závodech se jezdí 2000 m). Výsledné časy budou hodnoceny ve 4 kategoriích: studenti - pracovníci UHK / muži - ženy.

 

O veslování

Veslovat může začít opravdu každý, pokud je mu alespoň 10 let. Není nutné být ani v kondici, naopak, veslování k lepší kondici jen přispívá! Výhodou veslování oproti ostatním sportům je, že rovnoměrně zatěžuje celé tělo a tím, že člověk při veslování sedí, rozloží se jeho tělesná hmotnost a nedochází tak přetěžování například kloubního aparátu. Veslovat se dá závodně, ale také jen tak pro radost či pro odstranění přebytečných kil. Cílem našeho snažení je sestavit univerzitní osmiveslici a vyzvat obdobně jako v hokeji sousední univerzitu v Pardubicích.


Dobrým příkladem proč začít může být i příběh Jaroslava Kadlece, který začal s veslováním v roce 2011, kdy si jeho manželka na internetu přečetla, že Hradecký klub veslařů pořádá III. kolo Poháru ČR ve veslování na veslařských trenažérech v hotelu Černigov.  Ač v minulosti nikdy nevesloval, rozhodl se ve svých 80 letech přímo účastnit pořádaných závodů. Operativně byl zapsán do klubu a zařazen do startovní listiny. V tomto závodu skončil v kategorii 80+ na druhém místě. Následně začal pravidelně trénovat, koupil si domů vlastní veslařský trenažér a výsledky se brzy dostavily. Aktuálně je Jaroslav Kadlec pětinásobným mistrem ČR, pětinásobným vítězem Českého poháru v jízdě na veslařském trenažéru, trojnásobným mistrem Slovenska a mistrem Evropy, kdy zvítězil 16. ledna 2016 v maďarském Győru a letos též třetí z MS v Bostonu.


Další informace o veslování v Hradci Králové: http://veslovani.dtjhk.cz/, příp. u Michala Zámečníka; DTJ Hradec Králové – Hradecký klub veslařů, mob.: 605 207 827

Přihláška

Na tuto akci se není třeba registrovat, je volně přístupná veřejnosti.

Místo konání: Venkovní hřiště v areálu TJ Slavia

Adresa

Víta Nejedlého 1216/2, Hradec Králové

GPS souřadnice

50.2105156N, 15.8437022E

Parkování

Placené parkoviště u areálu.

Další možnosti dopravy

MHD zastávky Komenského, Stará nemocnice anebo Tesla (spojení viz www.idos.cz), dále pak cca 500 metrů pěšky, viz mapa.

 

UHK podpoří hendikepovaného sportovce

Univerzita Hradec Králové předá prostřednictvím Nadačního fondu Emil výtěžek z veřejné sbírky konané u příležitosti Rektorského sportovního dne Tomáši Nevěčnému, reprezentantu Českého basketbalového týmu na vozíku.

Více informací naleznete v tiskové zprávě na UHK.cz

Podpořte dobrou věc, polovina výtěžku jde na dobrou věc!